Učte se s námi

Přinášíme vám krátká videa, prezentace a další zajímavosti, díky kterým můžete pracovat na udržení a rozvoji své soft skills kondice.

Neváhejte a pusťte se s námi do toho!
Váš tým Aperta, s.r.o.

Seriál videí a článků Buď zpět a fit

Tento seriál jsme připravili v období koronakrize od března do května 2020.

Buď zpět a fit – Tipy na zajímavé knihy

14. 5. 2020

Jedno z našich dalších doporučení ve vzdělávacím cyklu Buď zpět a FIT.  Náš tým Aperty vám představí knihy, které jsme přečetli během corovinového období.

Mrkněte na naši štafetu s knihami.

Váš tým Aperta, s.r.o.

autor:  Aperta tým 

Buď zpět a fit – Proč si si říkat o radu

4. 5. 2020

Abychom také zabavili v koronovinové době naše děti, vytvořili jsme společně animované video na téma „Proč je dobré si říkat o radu“ Něco inspirativního se dozvíte a budete mít pro svého potomka zábavu.  V tomto videu od nás dostanete 5 dobrých důvodů proč si říkat o radu.

Neváhejte a pustťe se s námi do toho!

Váš tým Aperta, s.r.o.

autor: Michal Knězů Mrvka, střih, kamera, animace: Jan Knězů

Koroviny – Time management a leadership bez času

29. 4. 2020

Koroviny jsou krátká zamyšlení s ambicí inspirovat se současností pro dobré či lepší jednání. Připravili jsme pro vás audio a video nahrávky.

autor: Oldřich Kvasnička,

Buď zpět a fit – Jóga proti zlobení

27. 4. 2020

V dnešním videu jsme pro vás připravili cvičení pro děti a dospělé. Ukážeme vám krátkou sestavu, kterou zvládnete vy i vaše děti. Budete věnovat chvilku času svému tělu a příjemně zabavíte své děti.

Neváhejte a pustťe se s námi do toho!

autor: Oldřich Kvasnička, účinkuje: Zuzana Zavadilová

Koroviny – Co je inspirace a jak ji u sebe podporovat

23. 4. 2020

Koroviny jsou krátká zamyšlení s ambicí inspirovat se současností pro dobré či lepší jednání. Připravili jsme pro vás audio a video nahrávky. Přesvědčili jsme se, že nejen koronavirus je infekční, ale stejně infekční je i inspirace. A stejně jako koronavirus i ona potřebuje určité prostředí, aby žila. V dnešním videu vám nabídneme 7 tipů jak chytnout a podporovat svou inspiraci.

Oldřich Kvasnička

Koroviny – K čemu je dobrý strach (Strach má velké oči)

22. 4. 2020

Koroviny jsou krátká zamyšlení s ambicí inspirovat se současností pro dobré či lepší jednání. Dozvíte se o 4 psychických jevech, na které si při strachu dávat pozor. A 6 důvodů, proč je vlastně dobré strach občas pocítit.

Oldřich Kvasnička

Buď zpět a fit – Adaptační strategie při zátěži (Bajka o želvě a vačici)

20. 4. 2020

Pohádka pro velké i malé. Bajka o želvě a vačici, pro děti i dospělé (pozor, jen ty otrlé). Máte ve svém okolí Vačici opossum? Pokuste se jí naznačit rizika. Mezi otázky, ke kterým film provokuje, patří: S kým z příběhu se dokážete nejlépe ztotožnit? Jaká rizika a jaké výhody z tohoto modelu plynou? Chováte se v různých situacích různě nebo často opakujete stejný vzorec? Co vám přináší? A kam se obracíte, pokud ho chcete měnit?…“  Podobnost se skutečnými osobami nebo místy čistě náhodná. Líbí se vám? Napište nám. Budeme rádi.

Námět,scénář, režie: Alena Čechová . Animace, střih a zvuk: Vítězslav Ureš

Jedeme na kovové kryse -nový článek Dobroslavy Stránské

19. 4. 2020

Všichni jsme jezdci na kovové kryse, to jsme si nevybrali. Stále však máme otěže ve svých rukou a je na nás, jestli zavelíme hot nebo čehý a jaký směr udáme.
Přejeme nám všem, ať jsou naše rozhodnutí správná!

Dobroslava Stránská

Buď zpět a FIT – Tři tipy jak tlumit stres

14. 4. 2020

Připravili jsme pro vás nový vzdělávací cyklus v domácím prostředí. K tomuto domácímu tréninku vám může pomoci naše série videí a příspěvků s názvem „Buď zpět a FIT“. V tomto videu se zaměříme na zvládání stresu nejen v době koronavirové. Jak se zbavit stresu a ulevit si? Máme pro vás 3 tipy tlumení stresu.

Neváhejte a pustťe se s námi do toho! Váš tým Aperta, s.r.o.

Jan Jersák, Olda Kvasnička

Za humny je drak – nový článek Dobroslavy Stránské

11. 4. 2020

Které tři kouzelné věci můžeme naše děti v době koronavirové krize naučit a co se jim pak v životě rozhodně šikne?
Dočtete se v novém článku.

Dobroslava Stránská

Koroviny – krátké zamyšlení: Home Office reálně („Ach“, ty podmínky)

10. 4. 2020

Koroviny jsou krátká zamyšlení s ambicí inspirovat se současností pro dobré či lepší jednání. Připravili jsme pro vás audio a video nahrávky. Další téma Korovin je o tom jaké jsou naše představy o skutečná představa práce na home office. Jaké jsou ve skutečnosti naše podmínky? Jak nás ovlivňuje prostředí a režim rodiny, Dáme vám několik rad jak na to!

Oldřich Kvasnička

Koroviny – krátké zamyšlení: Smysluplnost práce (a meze zábavy)

8. 4. 2020

Koroviny jsou krátká zamyšlení s ambicí inspirovat se současností pro dobré či lepší jednání. Připravili jsme pro vás audio a video nahrávky. Dnešní téma se bude věnovat lidské potřebě smysluplně pracovat. Učíme se nové věci. Učíme se staré pravdy: “ Několik tipů, jak být užitečný a třeba se i zapojit do pomoci druhým.

Oldřich Kvasnička

Nový Aperitiv na téma „Vítejte ve světě Flexibility“

6. 4. 2020

Tématem nového vydání inspirativního časopisu Aperitivu je flexibilita, zkouškou z ní právě procházíme… V době, kdy nové číslo vznikalo, jsme ani netušili, nakolik bude přizpůsobování se novému aktuální v těchto dnech.

Koroviny – krátké zamyšlení: Tvorba vlastní identity Rouškaři a pan Bezrouška)

4. 4. 2020

Koroviny jsou krátká zamyšlení s ambicí inspirovat se současností pro dobré či lepší jednání. Připravili jsme pro vás audio a video nahrávky. Dnešní téma se bude věnovat tvorbě vlastní identity na příkladu nošení roušek.

Oldřich Kvasnička

Tip na aplikaci „Lumosity

1. 4. 2020

V této době je potřeba trénovat nejen tělo ale i duševní zdraví, doporučujeme trénink mozku. Máme pro vás tip na aplikaci Lumosity.

Hlavní odlišností od obdobných aplikací je důraz na zábavnost. Jestliže si tuto aplikaci obstaráte, stanete se součástí 100 miliónové komunity, která ji používá. V úvodu je připraven 10 minutový test FIT, díky
němuž si můžete provést srovnání s druhými. A pak už jen zlepšování a zlepšování při pravidelném tréninku.

Buď zpět a FIT – Mechanismus konfliktu: „Rybářský“ syndrom

27. 3. 2020

Vítáme vás u dalšího videa z cyklu Buď zpět a FIT. Dnes se podíváme na tzv. „rybářský syndrom“ v konfliktu.

Oldřich Kvasnička, Dobroslava Stránská

Kniha – doporučení k tématu

25. 3. 2020

Bod zlomu není jen dobrý film s  Keanu Reevesem, ale i výborná kniha od Malcolma Gladwella. „O malých příčinách s velkými následky“

Buď zpět a FIT – Mechanismus konfliktu: Co lze ovlivnit

24. 3. 2020

V dnešním videu se budeme věnovat 3 faktorům v konfliktu, což nám pomůže pochopit, proč může být aktuální období na konflikty náročnější.

Oldřich Kvasnička, Dobroslava StránskáJan Jersák

Home office – Jak pracovat z domova.

20. 3. 2020

Natočili jsme pro vás video o tom, jak pracovat z domova. Jak to vše zvládnout a ustát vám poví v rozhovoru naši lektoři Oldřich Kvasnička a Dobroslava Stránská.

Dostanete 7 zásad jak efektivně pracovat z domu. Dozvíte se také, jak přežít krizové období a skloubit v domácím prostředí všechny činnosti. Přejeme, ať se vám v této nové situaci daří.

Autoři: Oldřich Kvasnička, Dobroslava Stránská