Nedělní odpoledne. Den, který si nechávám pro sebe. Když byly děti ještě doma, tak to byl čas, kdy jsme byli jako rodina společně – buď na výletě nebo doma u nějaké hry či povídání si. Toto jedno odpoledne jsem si však řekla, že budu trendy a zkusím dělat něco nově. Lehla jsem si na gauč, to patří ještě k tradici, ale vzala si mobil místo knihy a začala s něčím, co by se dalo nazvat sofalizing.
To je lenošení na gauči či v posteli s mobilem v ruce, surfování po sociálních sítích, čtení všemožných článků a kontaktování se s ostatními právě jen skrze telefon formou krátkých zpráv, smajlíků, lajkování apod. Tento název vznikl ze slova „sofa“ (pohovka) a „socializing (socializovat se).
A musím říci, že mi to docela šlo. Ponořila jsem se do světa internetu tak naplno, že jsem vůbec nevnímala, že na mě mluví manžel. Kdyby byly dcery doma, asi se začnou smát a řeknou, že phubbinguju. Tedy ignoruji lidi kolem sebe ve prospěch obrazovky mobilu. Toto nové slovo je složeninou ze slov „phone“ (telefon) a „snubbing“ (ostentativně ignorovat, odmítat).
A aby toho nebylo málo, jako dáma středního věku, občas řeším nějaké zdravotní problémy. A tak jsem se pustila do vyhledávání informací o svých aktuálních zdravotních potížích. Ano, správně, pustila jsem se do kyberchondrie. Kdo by odolal tomu pokušení zjistit, co všechno mohou znamenat různé příznaky. Z jednoho článku jsem skočila na druhý, až jsem zjistila, že mám všechny možné i nemožné diagnózy.
Nedělní odpoledne mi proteklo takzvaně mezi prsty či spíše pod prsty. Cítila jsem se nakonec trochu prázdně. Tyto nové trendy ráda nechám obejít kolem sebe velkým obloukem. Mám přeci jen radši ten skutečný hmatatelný svět, do kterého patří lidi, na které si mohu sáhnout, obejmout je, kniha, kterou mohu listovat, či hlína, kterou prokypřím, aby mi kytky krásně rostly.
Věra Růžičková
Key Account Manager ve společnosti Aperta, s.r.o.